Princes krafne

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Princes krafne

Postaj by KLAPAT on čet ruj 25, 2008 7:13 pm

Kika evo rekla si za Princes krafne sad se sjeti

Princes krafne

250 ml vode(1/4 l)
50 gr margarine ili masla
150 gr gladkog brašna
30 gr gustina
4-6 jaja
1 žličica pecilnog praška
ja sam inače radila duplu dozu osim jaja

U posudu staviti vodu i margarin neka zavrije da se margarin otopi skiniti sa vatre i odjednom staviti mješavinu brašna i gustina u vruču vodu te brzo miješati da nedođe do grudanja ili ti drudica,smjesa se mora ujediniti u grudu.Staviti na vatru i tjesto još miješati na jakoj vatri sve dok se na dnu de počne stvarati sloj kao da se zapeče to je cca 1 minutu.Vruču smjesu odma prebaciti u drugu posudu,miješati mikserom na največoj brzini s nastavcima za mjesiti one spiralne i dodavati jaje po jaje.E fora je u dodavanju jaja kada se jaje doda treba duže miksati jer se prvo sve "razmrcvari" ali miksanjem se opet ujedini i tako dodavati jaja sve dok se tijesto ne počne svjetliti i u komadu pada sa žlice treba biti kompaktno tjesto.Kada se ohladi tek sad staviti pecilni prašak jer nesmije se staviti u vruče!!!! Staviti u špricu i s velikim zvjezdastim nastavkom štrcati kao veliki orah kupčeke na pobrašnali protvan. Peči u ugrijani pečnici na 200 -250 , 20-25 minuta NE OTVARATI NI U KOM SLUČAJU VRATA PRČNICE jer inače sedne tjesto.Napraviti vanili kremu prerezati krafnicu nafiljati kremom i tučenim šlagom pokriti kapicom posipati štaub šečerom i evo slastica gotova bounce
KLAPAT
EXTRA ZLATNI MAJSTOR SLASTIČAR

Broj postova : 1533

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Re: Princes krafne

Postaj by Adrianna on pet ruj 26, 2008 12:35 am

Evo i mog priloga. Ja ih radim na poslu skoro pa svaki drugi dan. Već idu žmirečki.
Dozu sam prilagodina kućnoj upotrebi.
3 dcl vode
3 dcl ulja
30 dkg brašna
malo soli
5 do 6 jaja
Zakuhati vodu, ulje i sol. U to odjednom umješati brašno i kuhati kako je opisalal Klapat.
Ja tjesto ohladim (ili barem da bude mlačno) u posebnoj zdjeli. Onda umiksam jaja. Prva tri stavim odjednom a onda jedno po jedno jer o veličini ovisi koliko ih ide. Ako ih je previše neće se dignuti. Meni je orjentir da se tjesto počne dizati na metlice miksera ili da se ljepi za prste.
Onda špricam na lim koji malo namažem uljem i lagano pospem brašnom. Ne raditi velike hrpice,
Pečem ih na 180 stupnjeva oko 25 minuta i ne otvarati pećnicu.
Ako želite nešto atraktivniju verziju špricajte malene hrpice kao za breskvice pa onda kada ih punite ubodite nastavak u njih i našpricajte kremu bez da ju režete. Vrhove umočite u razmekšanu čokoladu. Super su atraktivne i ne zahtjevaju puno vremene.
Kao kremu preporučam i Dolčelinu kremu za kremšnjite. Omjeri su navedeni na pakiranju od kilogram. Možete dio vode (10%) zamjeniti sa biljnim šlagom. Krema je jako fina i nije tlaka napraviti.

Adrianna
Iskusni slastičar

Broj postova : 177

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by vgregur2 on pet ruj 26, 2008 10:21 am

Curke sve je to lijepo, ali moji to pojedu prije nego napravim. A jako to vole. Smile

vgregur2
Srebrni slastičar

Broj postova : 786

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by jadro on pet ruj 26, 2008 12:50 pm

Hvala vam na receptima a posebno Adrianina ideja bez rezanja mi se čini mmmmm, mora se probati cheers
jadro
EXTRA ZLATNI MAJSTOR SLASTIČAR

Broj postova : 1102

Korisnički profil http://gordanster.spaces.live.com

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content

Sponsored content

[Vrh] Go down

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]