Imam jednu zapravo.......želja

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Imam jednu zapravo.......želja

Postaj by KLAPAT on pet svi 15, 2009 3:53 pm

Drage moje.Pošto smo neke bile ili još uvjek aktivne na forumu kolači,a logirati se to je nekad znanstvena fantastika,ili sad trenutno nemoguča misija,želja mi je da se neki od recepata napišeju ponovno tu na forum.Jer ja sam htjela sada uzeti jedan recept i forum opet nedostupan.Normalno da je tamo više svih tema od -do,tako i recepta te raznih savjeta pa volim prolistati forum.Ali đaba ga bilo ako kad najviše trebaš ne možeš ga koristiti.Zato molim ako koja slučajno ima recept od Jelene Jagodica tortica ,čula sam da je super pa htjela probati,molim da mi pošalje.

Zadnja promjena: KLAPAT; pet svi 15, 2009 11:37 pm; ukupno mijenjano 1 put.
KLAPAT
EXTRA ZLATNI MAJSTOR SLASTIČAR

Broj postova : 1533

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Re: Imam jednu zapravo.......želja

Postaj by Ruza on pet svi 15, 2009 4:48 pm

Evo Klapat, imam spremljeno u komp. Very Happy

Jagodica tortica

ovo je za kalup velicine okrugli 30, a kockasti onaj orginal iz pecnice...Torta je sa puno fila inace i visoka..po svojim potrebama svako moze prepoloviti recept uglavnom od sastojaka vam treba
20 jaja
200 gr lješnjaka ( moze i vise po želji)
oko 1 kg secera
3 pakovanja od 500gr ledo smrznutih jagoda ( moze i 1,5kg svezih)
1 puding od jagode
1 l soka od jagode
2 gustina
1 l mleka
glatko brasno
l lit. slatkog vrhnja..

BISKVIT:
10 jaja
7 kašika šećera
7 kašika brasna
1 prasak za pecivo
100gr ljesnjaka

Jaja i šecer tuci zajedno ( ne odvojeno) dok ne postane pjenasto..Prethodno pripremiti zajedno brasno, prasak z apecivo i ljesnjake... Kad je dobro izmiksano, uzeti drvenu kasiku, i nastaviti mesati sa njom od dna prema gore postupno dodavajuci brasno, pp, i ljesnjake..
Izasuti u pleh koji je prethodno oblozen pekk papirom nauljen i nabrasnjen...
Pećnicu ukljuciti prije stavljanja biskivita 20 minuta da se dobro zagrije...Peci biskvit na 200 C, 20 minuta...
Ohladjenu koru preseci na pola...Postupak ponoviti jos jednom da bi ste na kraju imali 4 kore

FIL 1:

1l soka od jagoda (moze i onaj na razredjivanje i obavezno dodati onaj sok u kojem su otopljene jagode, ako koristite onaj na razredjivanje napravite ga malo jace)
1 puding od jagode
8 kasika gustina ne manje
2 pakiranja jagoda
U vecu posudu usuti sok..odvojiti od te kolicine da biste mogli umesati gustin i puding od jagode (pazite na grudvice), u vodu dodati 10 kašika secera ( nije puno verujete, jer jagode pokupe visak)...stviti na slbiju vatru , i odmah u to usuti puding i gustin, i jagode..
Mesati sve zajedno dok ne bude kao puding..

FIL 2
U drugoj posudi zakuvati isto kao puding sa 6dcl mleka, 5 kasika glatkog brasna i 4 kasike gustina, i 8 kasika secera... U hladno izraditi jedan margarin za kreme ( ja koristim zvezdin)

Kad je prethodni fil 1 ohladjen, postupno ga dodavati drugom filu i mesajuci mikserom na najjacem kako bi se razbile jagode...dobro ih sjediniti..
FIL 3
Umutite 1l slatkog vrhnja (moze i manje 7dcl) i u to umesajte preostalih 500gr jagoda ali da ostanu cele...Njime filujte samo sredinu.

Filovanje.
BISKVIT - KREMA - BISKVIT - VRHNJE SA JAGODAMA - BISKVIT -KREMA - BISKVIT...

Ruza
Školovani slastičar

Broj postova : 59

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Re: Imam jednu zapravo.......želja

Postaj by KLAPAT on pet svi 15, 2009 11:37 pm

Hvala,puno I love you
KLAPAT
EXTRA ZLATNI MAJSTOR SLASTIČAR

Broj postova : 1533

Korisnički profil